Wycieczka do Barcelony

 

Wycieczka do BarcelonyWycieczka do Barcelony to propozycja zarówno dla fanów zwiedzania i architektury, jak i dla tych, którzy szukają miejsca do zabawy. Barcelona to miasto, które nigdy nie zasypia, oferując turystom szereg przeróżnych atrakcji. Wypad do stolicy Katalonii to niesamowite przeżycie.

Wakacje w Barcelonie – o czym muszę pamiętać?

Barcelona to przepiękne, bogate kulturowo miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Dech w piersiach zapierają widoki i piękne plaże, a także oryginalne zabytki. Jedzenie w Barcelonie zadowoli nawet największych koneserów. Jako że Hiszpania należy do Unii Europejskiej, żeby dostać się do Barcelony potrzebny będzie nam tylko dowód osobisty. Językiem urzędowym w Hiszpanii jest hiszpański, jednak nie możemy zapominać o fakcie, że Barcelona jest stolicą Katalonii, a tradycja i kultura związana z tym regionem jest bardzo silna i zauważalna. Na ulicach słychać język kataloński, pojawia się on również np. w komunikatach w metrze i pociągach, a także w nazwach ulic, sklepów oraz instytucji.

Wyjazd do Barcelony – jak dojechać?

Dojazd do Barcelony to przede wszystkim dwie opcje: samolot i samochód. Samolotem do Barcelony dostaniemy się zarówno z przewoźnikami rejsowymi, takimi jak LOT czy Lufthansa, jak i tanimi liniami, takimi jak Ryanair, Wizzair, a także Vueling Airlines. W sezonie warto zainteresować się również czarterami z biur podróży. Barcelona obsługiwana jest przez trzy główne lotniska: największe, czyli Barcelona El Prat, Barcelona Girona oraz Barcelona Reus. Mniej popularnym sposobem na dojazd do Barcelony jest samochód. W tym przypadku liczyć się trzeba z dwudniową podróżą i noclegiem na trasie, gdyż odległość z Warszawy do Barcelony to ponad 2200 kilometrów. Najpopularniejsza droga do Barcelony prowadzi przez Niemcy i Francję, możemy też jechać przez Niemcy, Austrię i Francję. Musimy pamiętać, że chociaż w Niemczech autostrady są bezpłatne, to już we Francji i samej Hiszpanii, należy uiszczać stosowne opłaty. Alternatywą jest podroż do Barcelony autokarem lub busem. Tego typu przewozy mają w swojej ofercie liczni polscy przewoźnicy. Tu też musimy liczyć się z dwudniową podróżą oraz kosztem na poziomie nawet tysiąca złotych za bilet w jedną stronę. Jak więc widać, jeżeli mamy w planach wycieczkę do Barcelony, najtańszą i najszybszą opcją będzie dostanie się tam samolotem.

Urlop w Barcelonie – noclegi

Barcelona jest prężnym ośrodkiem turystycznym, który oferuje różne możliwości zakwaterowania w różnych przedziałach cenowych. Jak można się domyślić, nocleg przy La Rambla, słynnym miejskim deptaku, będzie droższy od noclegu na obrzeżach miasta, jednak nie ma wątpliwości, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Hostel w Barcelonie to propozycja dla tych, którzy nie chcą przepłacać i preferują wypoczynek z plecakiem i dużo zwiedzania – tu ceny zaczynają się już od 10 euro za noc w pokoju z wieloma łóżkami. Hotele w Barcelonie mają bardzo zróżnicowany standard – od tańszych sieciówek i małych pensjonatów aż po luksusowe apartamenty z widokiem. Tu wybór zależy od naszego budżetu i oczekiwań, a z pomocą przyjdą na pewno liczne internetowe wyszukiwarki noclegów i porównywarki cen.

Barcelona – co zwiedzać? Sagrada Familia, Park Güell

Zwiedzanie Barcelony to przede wszystkim podróż śladami Antonio Gaudiego, katalońskiego architekta-wizjonera. Na liście miejsc, które trzeba w Barcelonie koniecznie zobaczyć, znajdują się Pałac Güell i Park Güell, który Gaudi zaprojektował na życzenie swojego przyjaciela, barcelońskiego przemysłowca Eusebi Güella; imponująca Casa Vicens oraz Casa Milà, nazywana przez miejscowych “La Pedrera”, czyli kamieniołom, ze względu na swoją potężną bryłę. Dziełem życia Gaudiego pozostaje nieukończona do dzisiaj świątynia Sagrada Familia (Świątynia Pokutna Świętej Rodziny), monumentalny kościół o statusie bazyliki mniejszej. Architekt poświęcił temu projektowi prawie 40 lat swojego życia, z czego ostatnich 15 nie zajmując się już niczym innym. Wielokrotnie zmieniał plany i koncepcje, wydłużając prace nad świątynią do niemożliwych rozmiarów. Budowę wież ukończono dopiero w 1920 roku. Gaudi zmarł sześć lat później, w wyniku ran odniesionych po tym, jak został potrącony przez tramwaj. Został pochowany w podziemiach Sagrada Familia.

Wycieczka do Barcelony

Barcelona – co zwiedzać? Plaża i wypoczynek

“National Geographic” i Discovery Chanel okrzyknęły plaże w Barcelonie “najlepszymi plażami miejskimi na świecie”. Mają one długość 4,4 kilometra, jasny, miękki piasek i liczne atrakcje. Warto wybrać się na spacer po La Rambla, najsłynniejszej alei Barcelony, łączącej pl. Kataloński (Plaça de Catalunya) z portem. To niezwykłe, tętniące życiem miejsce, pełne restauracji, barów i sklepów z pamiątkami. Idealnym zwieńczeniem spaceru będzie Pomnik Krzysztofa Kolumba o wysokości 60 metrów, znajdujący się pomiędzy La Rambla a Port Vell.

 

Dodaj komentarz