Zrelaksuj się u … dentysty

Zrelaksuj się u … dentysty

Współcześnie gabinety stomatologiczne wyglądają zupełnie inaczej niż kiedyś. Kiedyś większość dentystów przyjmowało w wielkich, szarych przychodniach państwowych. Wyposażenie gabinetu było liche i nieciekawe, nie było nawet na czym zawiesić oka. Szare, mdłe wnętrza nie zachęcały do tego, by być spokojnym. Zazwyczaj były to małe sale, ze starym niewygodnym fotelem. A wizyta u dentysty, to była absolutna konieczność i zazwyczaj kończyło się na rwaniu zęba. Dziś gabinety przypominają raczej salony. Piękne, jasne wnętrza, zadbane, profesjonalnie wyposażone. Dookoła plakaty informacyjne i profilaktyczne, duża przestrzeń i przyjemna atmosfera. Zdarza się również muzyka w tle. Zdecydowanie jest na czym zawiesić oko, a fotel już nie odstrasza.

Można nawet zaryzykować stwierdzeniem, że u dentysty można się zrelaksować! Współczesny dentysta posiada bardzo delikatne ręce. Nie robi niczego na siłę, jeśli cię boli – przestaje i pozwala złapać oddech. Tłumaczy co robi, aby wyeliminować strach. Ratuje każdego zęba, nawet najbardziej zniszczonego. Rwanie to smutna konieczność, do której już rzadko sięgają. Wyspecjalizowani dentyści posiadają wiedzę na temat każdego problemu, oferują proste i skuteczne rozwiązania. Jeśli stać cię, to ze swoim uśmiechem możesz zrobić dosłownie wszystko.

Leczenie zębów, wypełnianie w kolorze naturalnego szkliwa, dzięki temu zęby wyglądają zdrowo i estetycznie. Dodatkowo możemy zdecydować się na zabieg usuwania kamienia nazębnego, wybielanie płytki szkliwa, polerowanie i wyrównanie nierównych zębów metodą ścierania, bądź poprzez doklejenie odpowiedniego materiału, który staje się twardy (ale nie kruchy) jak porcelana! W przypadku konieczności wyrwania zęba, praktycznie wizyta po wizycie, jest możliwy wybór metody uzupełnienia uzębienia, odlew i umieszczenie sztucznego zęba zanim dziąsło do końca się zrośnie. Przy tym dostępne są różnego rodzaju znieczulenia, które zapewnią przeżycie wizyty bez bólu, nawet w przypadku bardzo trudnych zabiegów.

Dodaj komentarz