8 obowiązkowych przystanków w podróży po Wietnamie

8 obowiązkowych przystanków w podróży po Wietnamie

Oszałamiające metropolie, błogie wyspy, ogromne parkami narodowe i oczywiście legendarna, znana na całym świecie kuchnia – to tylko niektóre z licznych powodów przez które Wietnam znajduje się na liście życzeń wielu podróżników. Atrakcje tego kraju są niezliczone, jednak są takie miejsca, których po prostu nie można pominąć. Oto lista obowiązkowych punktów podczas wizyty w Wietnamie.

Zatoka Halong

Ten cud natury to oszałamiające połączenie krasowych wapiennych szczytów wraz z osłoniętymi, mieniącymi się wodami morza. To jedna z głównych atrakcji turystycznych Wietnamu, ponad 2000 różnych wysp gwarantuje wiele wspaniałych scenerii dookoła. Zdecydowanie powinieneś znaleźć czas na spędzenie kilku chwil w tym miejscu, szczególnie, że jest ono wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa. Wstań wcześnie, aby móc zobaczyć eteryczny, mglisty świt lub udaj się w podróż kajakiem po pobliskich grot i lagun. Nie lubisz tłumów? Odwiedź mniej turystyczne, ale równie spektakularne Zatoki Lan Ha lub Bai Tu Long

Park Narodowy Phong Nha-Ke Bang

Jednym z najpiękniejszych cudów natury w Wietnamie jest zapierająca dech w piersiach Hang Son Doong, która jest jedną z największych jaskiń świata i położona jest w samym sercu Parku Narodowego Phong Nha-Ke Bang. Miejsce to jest pełne wielu innych jaskiń, które można pokonać pieszo, łodzią lub za pomocą tyrolki. Jaskinia Hang En, szczyci się również swoją własną plażą. Co więcej, jest tu mnóstwo innych atrakcji na powierzchni ziemi, w tym wycieczki z przewodnikiem po najstarszych w Azji górach krasowych, które są domem dla tygrysów, słoni i setek gatunków ptaków.

Ho Chi Minh (Sajgon)

Coraz coraz bardziej międzynarodowy, to wciąż niepowtarzalnie wietnamski, dawny Sajgon jest źródłem tej niepowtarzalnej energii, która zachwyci wszystkich wielbicieli wielkich miast. W Ho Chi Minh nie ma miejsca na neutralność, albo zostaniesz wciągnięty w jego porywający wir i dasz się zahipnotyzować stylowi życia wielkiej, azjatyckiej metropolii, albo uznasz całe doświadczenie za zbyt przytłaczające Zanurz się w to miasto, a zostaniesz nagrodzony bogactwem historii (Muzeum Pozostałości Wojennych to obowiązkowy przystanek), niesamoitym jedzeniem i bogatym, tętniącym energią życiem nocnym.

Phu Quoc

Wyspa Phu Quoc leży na południu kraju, jest to idealne miejsce do zwolnienia tempa i cieszenia się wolno upływającym czasem. Sięgnij po zimny koktajl i wznieś toast za miedziane słońce zanurzające się w morzu. Jeśli chcesz się trochę rozruszać, wsiądź na rower i ruszaj w drogę. Wyspa jest stosunkowo kompaktowa i w jednej okolicy oferuje naturalną, nieskalaną dżunglę, najdłuższą na świecie nadmorską kolejkę linową, park rozrywki i wiele innych atrakcji.

Hanoi

Stolica Wietnamu to miasto, które jedną nogą opiera się w swojej w fascynującej przeszłości, a drugą pewnie kroczy ku nowoczesność i przyszłości. Spróbuj mieszanki historii i ambicji miasta, wędrując ulicami pięknej Starej Dzielnicy, popijając kawę jajeczną lub siorbiąc miskę pysznej bun rieu cua. Kiedy już skończysz, odwiedź rozpływającą się w kolonialnej architekturze Dzielnice Francuską, a następnie udaj się do kosmopolitycznej Tay Ho, gdzie znajdziesz najwykwintniejsze restauracje i największą scenę artystyczną w Hanoi.

Hoi An

Historyczne Hoi An jest chyba najbardziej klimatycznym i uroczym miastem w całym Wietnamie. Niegdyś ważny port, dziś szczyci się wspaniałą architekturą i urokliwą scenerią, która mówi najwięcej o dziedzictwie tego miejsca. W starej części miast zachowały się wyszukane domy japońskich i chińskich gildii kupieckich i starożytne magazyny herbaty. Oczywiście obecność naturalnego pejzażu tego miasta, została nieco zaburzona przez atrakcje turystyczne i hotele. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby udać się z dala od centrum i delektować się dziewiczym charakteru miasta, tam gdzie życie toczy się w naturalnym, spokojnym tempie.

Nha Trang

Duży, pełen energii i aktywności kurort plażowy Nha Trang cieszy się wspaniałym położeniem: otoczony jest koroną wzgórz i turkusową zatoką usianą tropikalnymi wyspami. Rozległy półksiężyc białego piasku definiuje linię brzegową kurortu, wspieraną przez barwną promenadę pełną parków i ogrodowych rzeźb. W głębi lądu znajduje się wachlarz butików i restauracji, a kiedy te, późnym wieczorem są już zamknięte, życie w mieście nabiera innego, równie żywego tempa. Centrum Nha Trang to imprezowe serce całej okolicy. Szukasz jednak bardziej spokojnej atmosfery? Miasto jest także świetną bazą wypadową do plażowania na całym wybrzeżu w innych, bardziej kameralnych miejscach.

Hue

Miasto było stolicą kraju w XIX w. i na początku XX. Hue jest miejscem, w którym bardzo ciężko jest się nie zakochać. Jego położenie na brzegu Rzeki Perfumowej, wiekowa architektura i bogactwo kulinarne cieszy się uzasadnioną sławą, a ulice są stosunkowo wolne od typowo azjatyckiego gwaru. Nie sposób nie wspomnieć o majestacie Cesarskiego Miasta, cytadeli mieszczącej rezydencję cesarza, pałace, oraz główne budynki państwowe, które są otoczone wysokim sznurem murów, ciągnącym się na 2,5 kilometra. Poznaj także obrzeża miasta, aby znaleźć jedne z najbardziej imponujących pagód oraz grobowców, wiele z nich jest ulokowanych w cudownym otoczeniu wietnamskiej przyrody.

Dodaj komentarz