Biwakowanie, czyli nietypowy sposób na wakacje

Turystyka ma różne odcienie. Oczywiście ogólnie biorąc, to pojęcie kojarzy nam się z dalekimi podróżami, ale zapominamy, że turystyka to także te małe krajowe wycieczki, które niekoniecznie wiążą się z wielkimi wydatkami i niesamowitymi przygodami. Wielki związek z turystyką ma także biwakowanie, co postarajmy się ujawnić. Turystyka jest ściśle związana z biwakowaniem. I to w dwojaki sposób. Każdy z nas miał kiedyś do czynienia z biwakami. Zazwyczaj były to przecież biwaki szkolne, które nas integrowały, sprawiały, że klasa się poznawała i przede wszystkim dobrze się bawiła. Poza tym jest to świetny sposób spędzania czasu i zyskiwania nowych umiejętności. Biwakowanie jest świetną sprawą, ale trzeba się do tego stylu przekonać.

Biwakowanie to przede wszystkim pewien styl podróżowania. Wiadomo, że zazwyczaj największym naszym wydatkiem podczas podróży są oczywiście koszty zakwaterowania w hotelu. Często właśnie z tego powodu rezygnujemy z naszych wycieczek, bo nas po prostu nie stać. Ale wiele osób znalazło już na tę niedogodność wspaniałe rozwiązanie. Jeśli mają samochód, pakują namiot, śpiwory, karimaty i resztę turystycznego sprzętu i ruszają w swoją podróż. Wielu ludzi zwiedza w ten sposób nie tylko Polskę, ale nawet organizuje sobie takie wycieczki po całej Europie. Rozbić namiot można w wielu miejscach, więc nie ma z tym problemu. Poza tym jest to tani nocleg, nawet jeśli będzie trzeba zapłacić za pole namiotowe, to i tak wyjdzie taniej niż w przypadku noclegu w hotelu. Poza tym jest to wspaniała przygoda, ale oczywiście nie dla wszystkich.

Wielu ludzi ceni sobie wygodę i za nic nie wyjechałaby na taką wycieczkę, jeśli rzeczywiście trzeba byłoby spać w namiocie. Dlatego ten typ podróżowania, choć jest fantastyczny, niestety nie jest dla wszystkich. Wielu z nas ceni sobie wygodę i higienę i nie jest w stanie z tego zrezygnować. Ale jeśli chociaż raz byśmy spróbowali, od razu byłoby ciekawiej, bo okazałoby się, że jest to naprawdę wspaniałe przeżycie. I jeśli zwiedzamy Francję, Hiszpanię czy Włochy, to fakt, że śpimy w namiocie nie ma większego znaczenia. Poza tym wszystkim biwakowanie samo w sobie jest ciekawe. Turystyka z tego punktu widzenia to przede wszystkim kontakty z innymi ludźmi. Wybieramy jakiś las, miejsce nad jeziorem i wybieramy się ze swoimi przyjaciółmi na wspaniałą przygodę. Najlepsze jest oczywiście lato, na tego typu wyprawy. Można popływać w jeziorze, opalać się, łowić ryby, a wieczorem siedzieć razem przy ognisku. Niczego nowego nie poznajemy, ale wspaniale spędzamy czas z naszymi przyjaciółmi i to jest dla nas właśnie najważniejsze.
Turystyka może mieć także charakter biwakowania. Jest to niezwykle modne w okresie wakacyjnym i wielu ludzi bawi się w ten sposób lepiej niż na drogiej zagranicznej wycieczce. Na pewno warto spróbować takiego rodzaju podróżowania, na pewno przypadnie nam do gustu i będziemy mogli się nim do woli cieszyć. Okaże się także, że niewygody nie będą dla nas aż tak bardzo dokuczliwe.

Dodaj komentarz