Budowa domu a kredyt hipoteczny

Budowa domu a kredyt hipoteczny

Jak długo będzie trwała budowa naszego wymarzonego domu gdy planujemy zaciągnąć kredyt hipoteczny ? Ile czasu zabiorą nam formalności, co musimy zrobić przed rozpoczęciem budowy, jaka jest cena tego wszystkiego? Musisz wiedzieć, że nawet jeżeli masz swoją własną działkę budowlaną której nie musieliście kupować w kredycie, która od pokoleń jest w Twojej rodzinie, a wokół są same domy jednorodzinne, nie możesz tak po prostu złożyć podania o pozwolenie na budowę domu.

Pozwolenia to dość długi proces, więc jeśli ważny jest dla Ciebie czas, zacznij starać się o nie już teraz. Do pozwolenia będziesz potrzebować między innymi wypisu z miejskiego planu zagospodarowania przestrzennego, który pozwala na sprawdzenie, czy na Twojej działce można wybudować dom, czy przypadkiem obok nie będzie kiedyś umiejscowione coś, co zakłóci Ci codzienne życie. Dodatkowo, wyrys, wypis, pozwala nam sprawdzić, jakie są ewentualne wytyczne gminy lub miasta co do domu.

W planach miejscowych może być na przykład zapisane, że domki na terenie, na którym znajduje się nasza działka nie mogą być wyższe niż podana wartość, muszą mieć dach pokryty ceramiczną dachówką i tak dalej. Warto to wiedzieć, zanim kupimy projekt domu. A do pozwolenia na budowę musimy mieć już gotowy projekt domu, oznacza to że niezależnie od tego, jaka będzie decyzja o pozwoleniu na budowę, projekt musimy kupić i wyłożyć na niego pieniądze. Jeśli będziesz starać się o kredyt hipoteczny na budowę domu, lepiej jest upewnić się wcześniej, czy faktycznie będzie możliwe jego wybudowanie.

Czas przygotowań do budowy domu, zwłaszcza jeśli miasto czy gmina nie wyrazi od razu zgody na budowę, trzeba będzie wprowadzić zmiany do projektu lub trzeba będzie się od decyzji odwołać, czas ten może być dłuższy niż sama budowa domu. Jeśli trafi nam się naprawdę dobra i sprawna ekipa budowlana i zatrudnimy kierownika budowy, który będzie trzymał rękę na pulsie, całość nie powinna trwać długo. Pamiętajmy, że za czas zakończenia budowy uznajemy ten moment, w którym kierownik budowy wpisze to do dziennika budowy. Koszty kredytu hipotecznego – jeśli mamy doby bik i go otrzymaliśmy są znane w momencie ustalenia całkowitego kosztu budowy domu .

Tak więc za czas zakończenia możemy uznać moment, w którym nasz dom będzie w stanie surowym, albo moment, w którym będzie już wykończony, to znaczy będzie pomalowany, urządzony w podstawowym stopniu, kiedy żadne roboty nie będą już konieczne. Zwracając się do jakiejś firmy o wykonanie naszego domu, o jego budowę, mamy prawo żądać szczegółowej umowy, w której opisane zostanie, jakie etapy, na przykład fundamenty, ściany, schody, dach, zostaną wykonane w danym momencie. Jeśli będą opóźnienia, ekipa budowlana sobie nie będzie radziła tak jak zostało nam to zapisane w umowie, mamy prawo wymagać obniżenia ceny. Cena jest głównym impulsem do przynania kredytu hipotecznego – nie każdy decyduje sięna budowę, problemy na rynku pracy często insynuują odwrócenie się od zaciągnięcia kredytu hipotecznego , zanim jednak to zrobimy zastanówmy się , może jednak warto?

Teraz dużo ofert banków posiada dobre warunki kredytowania budowy domu. Musisz brać pod uwagę wasne mozliwości spłąty kredytu podczas używania już domu, chodzi tu o koszt eksploatacji domu . Musimy brać pod uwagę to że płacimy raty za dom w kredycie hipotecznym. Kredyt hipoteczny zdecydowanie ułątwia budowędomu a na pewno go przyśpiesza.

Dodaj komentarz