Chudnąć trzeba z głową

Chudnąć trzeba z głową

Należy przede wszystkim pokochać siebie, co doprowadzi do pozytywnych zmian w Twoim wnętrzu oraz na zewnątrz.

Jest to jeden z najtrudniejszych lub najtrudniejszy krok dlatego, że skoro pragniesz schudnąć, czyli zmienić siebie, oznacza to, że masz zastrzeżenia do swojej osoby. To naturalne. Większość ludzi chciałoby zmienić coś w wyglądzie, zachowaniu, postępowaniu. Tak już jesteśmy skonstruowani, że pragniemy dążyć do ideału, doskonałości. Chociaż nie zawsze nasze wzorce są godne podziwu i ich osiągania, to nie poczujemy się lepiej dopóki ich nie dościgniemy. Tak jest też w Twoim przypadku. Chcesz zdobyć to, co Twoim zdaniem da Ci szczęście. Sprawi, że poczujesz się dobrze i komfortowo w swoim ciele.

Kiedy schudniesz zapewne wzbudzisz tym podziw wszystkich dookoła, będą mówić jak wspaniale wyglądasz, gratulować Ci wytrwałości i podziwiać osiągnięte przez Ciebie efekty. To będzie wspaniałe uczucie, nieporównywalne z niczym. Będziesz wprost unosić się nad ziemią. I tego właśnie Ci życzę, z całego serca. I jeśli sobie tak postanowisz, to tak właśnie się stanie. Tylko odpowiedz mi teraz na jedno pytanie: dlaczego na to wspaniałe samopoczucie masz czekać tydzień, dwa, miesiąc, kilka miesięcy? Podaj chociaż jeden powód, dla którego nie możesz zacząć czuć się wspaniale już dzisiaj.

Powiesz: ale nie wyglądam tak, jak chcę, nie czuje się tak, jak chcę, nie mieszczę się w ubrania takie, jak chcę….  No właśnie – nie chcesz tego wszystkiego, skup się więc na właściwym formułowaniu pragnień, mówiąc: chcę czuć się wspaniale, chcę założyć wszystkie piękne ubrania, itd. Przyjrzyj się sobie w lustrze i uświadom sobie z pełna odpowiedzialnością, że Ty jesteś najważniejszy. Spędzisz ze sobą całe życie czy Ci się to podoba czy nie. Zacznij więc ćwiczyć i dojdź do perfekcji w kochaniu siebie. Kiedy pokochasz siebie samego będzie Ci dużo łatwiej ze wszystkim, również ze schudnięciem.

Zacznij od prostych rzeczy. Wyszukaj to, co w sobie lubisz i na tym się koncentruj. Zrób sobie listę i powtarzaj, jak mantrę. Kocham w sobie …. Jeśli nie znalazłaś takich rzeczy, to wymyśl je. Zastanów się, co chcesz w sobie kochać: piękne włosy, szczupłą talię… I powtarzaj ciągle i ciągle. Najpierw będzie to brzmiało jak kłamstwo, ale Twój mózg nie rozróżnia czy mówisz o rzeczach prawdziwych czy nie. Przyjmuje wszystko jako pewnik. Powtarzaj więc sobie, to co w sobie lubisz. Wmawiaj, jeśli musisz, a na pewno się to urzeczywistni.

Dodaj komentarz