Wykładzina biurowa – czym należy się kierować podczas jej wyboru?

Wykładzina biurowa nie powinna zostać wybrana przypadkowo. Zanim więc podejmiesz decyzję odnośnie jej wyboru, zastanów się nad kwestią użytkowości oraz najważniejszymi cechami, które powinna spełniać taka nawierzchnia.

Wbrew pozorom wybór odpowiedniej wykładziny biurowej nie jest wcale taki prosty. Każdemu z nas zależy na tym, aby miejsce pracy naszych pracowników było nie tylko bezpieczne, lecz także komfortowe w użytkowaniu.

Jaka obowiązkowo musi być wykładzina?

Wykładzina biurowa musi być wytrzymała, ponieważ niemal każdego dnia jest ona narażona na intensywne deptanie i ścieranie. Oprócz tego taka nawierzchnia powinna zostać estetycznie dopasowana do całości wystroju biura. Brak tych dwóch cech dość szybko sprawi, że albo taka nawierzchnia będzie wymagała wymiany, albo będzie gryzła się z otoczeniem i przeszkadzała wszystkim w pracy. Wbrew pozorom niedopasowana wykładzina do całości biura, może skutkować obniżeniem efektywności wykonywanej pracy przez Twoich pracowników.

Idealna wykładzina biurowa powinna także poprawiać akustykę pomieszczenia, w którym się znajduje. Powinna przy tym zniwelować wszelkie rozpraszające innych hałasy (jak np. tupanie – zwłaszcza obcasów kobiecych szpilek). Wytrzymałe tworzywo takiej wykładziny powinno chronić ją przed powstawaniem uszkodzeń mechanicznych, o które przy sporej ilości osób wcale nie jest aż tak trudno. Nie zapominaj o tym, że wykładzina ma przede wszystkim ocieplić wnętrze biura i nadać mu swoistej przytulności.

Dostępne rodzaje wykładziny biurowej

Wykładzina to najchętniej wybierana nawierzchnia nie tylko do biur, lecz także do naszych domów lub miejsc użyteczności publicznej. Ze względu na różnorodność wzorów oraz rodzajów, możliwe jest dobranie odpowiedniej wykładziny do potrzeb danego miejsca. Nie trudno zatem się domyślić, że zwyczajna domowa wykładzina z pewnością nie zda egzaminu wytrzymałości w przypadku użycia jej w biurze lub szkole. W przestrzeniach hotelowych, biurowych oraz urzędowych najlepiej sprawdzają się tzw. wykładziny obiektowe, które są przystosowane do natężonego ruchu. Takie wykładziny są dość łatwe w utrzymaniu czystości, a przy tym zachowują swoją pierwotną strukturę i kolor przez długi czas.

Oprócz wykładzin obiektowych wyróżniamy także wykładzinę modułową w płytkach. Pozwala ona na szybką wymianę konkretnego fragmentu takiej nawierzchni, bez jej całkowitej wymiany. Jest to świetne rozwiązanie – zwłaszcza w szkołach, w których nietrudno o ciężkie do zmycia plamy na wykładzinie. W sprzedaży znajdziemy także wykładzinę dywanową w rolce oraz wykładzinę biurową PVC. Ta ostatnia jest najbardziej wytrzymałą wykładziną spośród wszystkich rodzajów pokryć podłóg biurowych. 

Dodaj komentarz