Ciekawe miejsca na wakacje w Polsce

Każda miejscowość, która położona jest w turystycznie atrakcyjnym miejscu zdobywa sporą popularność, jeżeli ma do zaoferowania dużo atrakcji i miejsc noclegowych. Doskonałym przykładem jest Zakopane, które stało się już teraz symbolem południa Polski i nie ma chyba osoby w tym kraju, która nie słyszałaby nigdy o tej miejscowości. Zbaczając jednak trochę na wschód – południowo-wschodnia Polska również ma wiele do zaoferowania, szczególnie osobom, które lubią górskie klimaty nieco łagodniejsze niż surowe i skaliste Tatry. Mowa tu o Bieszczadach, a dokładnie o miejscowości Rzepedź położonej w województwie podkarpackim. Ta kraina geograficzna posiada kilka mniejszych miejscowości, które mimo braku atrakcji typowe są dla większych ośrodków turystycznych.

Jest odwiedzana rocznie przez setki turystów, dla których zwykle jest jedynie punktem zaczepienia i miejscem gdzie mogą zatrzymać się na noc czy w razie niezbyt dobrej pogody. To właśnie położenie sprawia, że Rzepedź jest tak popularna i często odwiedzana przez przyjezdnych, mimo że nie ma tam niczego oprócz kilku pensjonatów, kościoła, domów mieszkańców lokalnych, czy sklepu lub poczty. Cała reszta to góry i lasy, które tak urzekają. Może właśnie to jest przyczyna sukcesu turystycznego tych miejscowości i ogólnie całego terenu? Piękno Bieszczad, jego wyjątkowa flora a przede wszystkim widoki tak naprawdę najbardziej przyciągają.

Warto wiedzieć, że noclegi w Rzepedzi są doskonale zorganizowane – tutejsza baza noclegowa to nie tylko pensjonaty, ale przede wszystkim pokoje gościnne, z których miejscowość słynie. Kwatery te są wyjątkowe – klimat takiego miejsca, jakim jest ta malutka, bieszczadzka wieś, nie ujawni się w nowoczesnym pomieszczeniu z klimatyzacją (jakie mamy do dyspozycji w innych hotelach czy kurortach turystycznych). Czar Bieszczad to właśnie przytulne noclegi w Rzepedzi w starodawnych domach, jednak bardzo wygodnych i praktycznych, które pozwalają na wypoczynek. Świeże powietrze, wpadające w nocy przez uchylone, niekiedy skrzypiące okno, podziała na nas orzeźwiająco. Przed przyjazdem warto odpowiednio wcześniej zarezerwować miejsce do spania. Można to zrobić przez Internet wpisując w wyszukiwarce hasło noclegi Rzepedź, by szybko znaleźć interesujące nas oferty. Na pewno znajdziemy wiele wyników i ogłoszeń, jednak warto poszukać takiej, która najbardziej będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom.

Dodaj komentarz