Ferie 2022: gdzie atrakcyjnie je spędzić?

Ferie 2022: gdzie atrakcyjnie je spędzić?

Coroczne ferie zimowe to okazja, by odpocząć od szkolnych, czy też służbowych obowiązków. Niewątpliwie najlepszy odpoczynek funduje zmiana otoczenia. Wówczas najłatwiej się odprężyć. Dlatego, wielu z nas stara się ten moment wykorzystać na, chociażby krótki wyjazd, obfitujący w różnego rodzaju atrakcje. Zdaje się, że najczęściej wybieranym kierunkiem jest południe Polski, czyli góry, ale nie jest to regułą. Niektórzy szukają mniej zatłoczonych regionów na ten moment, a jeszcze inni pragną uciec tam, gdzie jest cieplej. Co, ważne każdy może znaleźć idealne dla siebie miejsce na spędzenie ferii zimowych 2022. Sprawdź propozycję atrakcyjnych kierunków!

Na początek coś dla wielbicieli zimowego szaleństwa: polskie góry!

Nie ma chyba lepszego miejsca, gdzie można by oddać się zimowym atrakcjom niż polskie góry. Oferują doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych: jazdy na nartach i snowboardzie, a to wszystko w okolicznościach zachwycających, naturalnych górskich krajobrazów. Najczęściej wybierane i polecane miejsca to: Zakopane i Białka Tatrzańska, czyli miejscowości w powiecie tatrzańskim oraz Wisła czy też Szczyrk w Beskidach Śląskich. Posiadają one nowoczesne ośrodki narciarskie i charakteryzują wyjątkową atmosferą. Poza tym warto wybrać się do Kudowy Zdrój w Górach Stołowych lub Polańczyka w Bieszczadach.

Dla szukających błogiego odpoczynku w malowniczym regionie: Mazury!

Nie wszyscy preferują zatłoczone stoki, są tacy, którzy szukają bardziej ustronnych miejsc na odpoczynek. Poleca się zatem wybrać urokliwe Mazury. To region, który zachwyca o każdej porze roku. Mimo że w okresie zimowym jest tu nieco spokojniej i miej tłoczno, nie brakuje atrakcji. To właściwie stolica zimowego kajakarstwa i morsowania. Znajdzie się też wiele tras nadających pod narty biegowe. Ponadto w Giżycku znajduje się stok narciarski i saneczkarski. Szukającym błogiego odpoczynku poleca się skorzystać z Term Warmińskich.

Dla stęsknionych za gorącym słońcem: zagraniczne kurorty!

Nie tylko w Polsce możemy spędzić ferie 2022! Ci, którzy chcą na chwile uciec od zimowej szarugi najlepiej, jeśli zdecydują się na wycieczkę za granicę. W styczniu-lutym w Europie zaznamy ciepłego słońca między innymi na Wyspach Kanaryjskich, czy też na Cyprze. Temperatury tam wówczas oscylują w granicach 23-24 stopni Celsjusza. Dla tych, co oczekują więcej egzotyki i świetnie odnajdą się, w tropikalnych temperaturach poleca się takie kierunki jak Egipt, Tajlandia, Tanzania, Kuba, Malediwy, czy też Dominikana.

Dodaj komentarz