Gdzie pojechać w listopadzie – może Hiszpania?

Gdzie pojechać w listopadzie – może Hiszpania?

Gdzie pojechać w listopadzie - może Hiszpania?

Planując wakacje poza sezonem, mamy nieco utrudnione zadanie, ponieważ musimy zadbać o to, by w miejscu do którego się udajemy panowała ładna pogoda, było względnie ciepło a przy tym w miarę niedrogo. Z drugiej strony jednak, wybranie się na urlop poza sezonem ma sporo zalet. Przede wszystkim unikamy wielkiego tłoku, nieuniknionego w miesiącach letnich, kiedy to turyści z całej Europy szturmują popularne wakacyjne destynacje, przez co trudno jest nawet znaleźć kawałek miejsca na plaży, czy wolny pokój w hotelu. Nie ukrywajmy też, że poza sezonem jest o wiele taniej i to zarówno jeśli chodzi o bazę noclegową, jak i zwykłe, codzienne wydatki, związane na przykład z kupowaniem jedzenia w restauracjach.

To może Hiszpania?

Jedną z bardziej popularnych wakacyjnych lokalizacji wśród zarówno zagranicznych turystów, jak i naszych rodaków, jest Hiszpania. Ten śródziemnomorski kraj słynie z pięknych plaż, znakomitego wina i dobrej pogody, która panuje tam niemal przez cały rok. Hiszpania jest wybierana jako miejsce wakacyjnych podróży głównie w sezonie letnim, jednak panujący tam przyjazny klimat, sprawia, że na Hiszpanie możemy spojrzeć nieco łaskawszym okiem nawet późną jesienią.

Dzieje się tak, ponieważ nawet w listopadzie temperatury w Hiszpanii a szczególnie w jej południowej części potrafią wynosić ponad 20 stopni. Nie jest to już może idealna temperatura do pływania, ale już do zwiedzania jak najbardziej. Zaopatrując się więc w nieco cieplejszą kurtkę, czapkę i dobre buty, możemy spędzić w Hiszpanii bardzo sympatyczne chwile, szczególnie jeżeli nie jesteśmy wielbicielami upałów.

Gdzie dokładnie pojechać?

Jeżeli zaplanowaliśmy nieco bardziej budżetowe wakacje, warto pomyśleć o regionie Valencia, szczególnie że Ryanair uruchomił ostatnio bardzo korzystne połączenia. Jeżeli będziemy mieli szczęście i uda nam się natrafić na dobry bilet, już za kilkaset złotych możemy polecieć z Poznania do miejscowości Castellon. Sama miejscowość jest położona nad morzem, a ceny znajdujących się tam hoteli, czy apartamentów nie są bardzo wygórowane. Castellon jest także świetną bazą wypadową do innych miejscowości, posiadających mnóstwo atrakcji. W regionie Valencii szczególnie warto zobaczyć jego stolicę czyli miasto Valencia, które wprost urzeka swoją przepiękna architekturą, licznymi zabytkami, pięknymi plażami czy nowoczesnym portem, w którym cumują nieziemsko drogie jachty. Poza tym, warto też wybrać się do słynącej z klubu piłkarskiego niewielkiej miejscowości Villareal, czy miasteczka Oropesa del Mar, które oprócz szerokich plaż może nam zaproponować również kilka wspaniałych, średniowiecznych zamków.

Urlop poza sezonem może być dla nas niezwykle miłą odmianą od panującej w tym czasie w kraju, zazwyczaj szaroburej jesieni. Jeżeli udanie dobierzemy cel podróży, a dodatkowo uda nam się trafić na dobrą pogodę, takie wakacje mogą okazać się niezapomnianą przygodą. Wybierając na cel naszej jesiennej wyprawy Hiszpanię możemy być pewni, że jej sympatyczni mieszkańcy odwdzięczą nam się za przybycie bardzo gościnnym przyjęciem.

Dodaj komentarz