Teneryfa

Teneryfa

Wyspy Kanaryjskie

Teneryfa jest atrakcyjna pod każdym względem. W każdym jej zakątku znajduje się wiele atrakcji. Większość miejsc została przystosowana specjalnie dla turystów. Nocą możesz wybrać się do lokalu i zaszaleć. Rodziny z dziećmi również znajdą coś dla siebie. Parki wodne, ogrody zoologiczne czy rejs z delfinami będą dla nich idealne. Jeżeli lubisz aktywnie spędzać czas możesz wybrać się na ścieżki i szlaki turystyczne. Każdy miłośnik przyrody i górskiego trekkingu powinien być zadowolony z takiej wyprawy. Zarówno początkujący jak i bardziej zaawansowani turyści mogą spróbować swoich sił na szlakach. Są one bowiem zróżnicowane pod względem stopnia trudności. Atrakcji nie zabraknie także na plaży. Około 400 kilometrowe wybrzeże zachęca do uprawiania sportów wodnych.

Naturalne piękno

Nie można zapomnieć o naturalnym pięknie Teneryfy. W samym centrum wyspy jest umiejscowiony najwyższy szczyt Hiszpanii i zarazem wulkan – Teide (3718 m.n.p.m). Jest on położony na terenie parku narodowego Parque Nacional de Las Canadas del Teide. Na wulkan można dostać się, m. in za pomocą kolejki górskiej, która startuje z poziomu 2356 metrów. Z górnej stacji kolejki linowej możemy wybrać odpowiadający nam kierunek wędrówki. Jedna z nich prowadzi na sam szczyt (Telesforo Bravo), drugą dotrzemy na punkt widokowy Mirador de la Fortaleza, skąd podziwiać można dolinę La Orotava oraz góry Anaga. Jeszcze inna prowadzi do punktu widokowego Mirador Pico Viejo, z którego widać ostatnią wulkaniczną działalność tego masywu. W parku narodowym znajdują się również szlaki do turystyki pieszej, wyznaczone tak, by po drodze podziwiać księżycowy krajobraz oraz pustkowia skalne.

Teneryfa

Teneryfa słynie z różnorodności zwierząt i roślin. Możesz poznać je odwiedzając Jungle Park. Na ogromnej powierzchni porośniętej dżunglą zobaczysz krokodyle, lwy, małpy, pumy, tygrysy i wiele innych. Odbywają się tu także pokazy ptaków drapieżnych i egzotycznych oraz lwów morskich. Jungle Park jest wspaniałym miejscem na wycieczkę z dziećmi. Mali turyści poczują się jak prawdziwi poszukiwacze przygód. Będą mogli pokonywać drogę ścieżkami, mostami linowymi czy tunelami. Cała rodzina będzie zadowolona! Jeżeli nie udało ci się w tym roku odłożyć pieniędzy na wyjazd możesz poczekać do przyszłego sezonu. Jednak możesz również wziąć kredyt i nie czekać do kolejnych wakacji. Żyje się tylko raz, po co odkładać przyjemności na później? Teneryfa jest piękna przez cały rok. Możesz zorganizować sobie wakacje nawet jesienią czy zimą. Zamiast patrzeć na pluchę za oknem, wybierz się na urlop!

Dodaj komentarz