Metody na oszczędne wakacyjne wyjazdy

Metody na oszczędne wakacyjne wyjazdy

Sezon na majówkę i weekendowe wypady uważam za otwarty! Piękna pogoda coraz częściej zachęca nas do porzucenia własnych czterech kątów na rzecz atrakcji i wspólnego spędzania czasu ze znajomymi, delektując się przyrodą i świeżym powietrzem. Bo czy istnieje ktoś, kto odmówił by wyjazdu nad jezioro oraz grilla w gronie znajomych podczas weekendu? Zapewne nie. Niestety, aby nie było nam „za dobrze”, takie imprezy często kosztują. Pomimo tego, że zapewne nie odczuwasz ich skutku gdy zdarzają się one raz na miesiąc, to jednak w sezonie letnim okazji do świętowania jest o wiele więcej. W dzisiejszym artykule podpowiem Ci więc, jak się oszczędnie bawić i gdzie szukać ewentualnych oszczędności!

1. Transport

Wybierając się na spotkanie ze znajomymi poza miastem, często korzystamy z środków transportu publicznego takiego jak pociągi czy autobusy. Oczywiście, taka forma podróżowania jest jedną z najkorzystniejszych cenowo opcji ale czy wiedziałeś, że możesz zaoszczędzić jeszcze więcej? Wystarczy, że zdecydujesz się na popularnego przewoźnika i wystarczająco wcześnie zapoznasz się z jego ofertą, bowiem wiele firm proponuje swoich klientom takie atrakcje jak na przykład zniżki sezonowe oraz tańsze przejazdy dla grup. Jeden z Waszych znajomych jest zmotoryzowany? Koniecznie dowiedzcie się, czy możecie udać się w miejsce docelowe autem, a koszty paliwa pokryjcie w postacie grupowej „zrzutki”.

2. Posiłki

Jednym z najprzyjemniejszych punktów każdego wyjazdu są wspólne posiłki oraz kosztowanie lokalnych przysmaków. Oczywiście, cena obiadu na mieście często nie idzie w parze z oszczędzaniem, ale czy naprawdę chcemy odmawiać sobie wszelki przyjemności podczas odpoczynku? Zdecydowanie nie, dlatego też przynajmniej raz udajcie się do lokalnej karczmy lub restauracji i spróbujcie smakołyków z menu. A w jaki sposób zaoszczędzić? Sprawdźcie możliwość zamówienia grupowego posiłku, w który często wchodzą potrawy takie jak np. deska mięs, bukiet surówek czy napoje bez limitu. Oczywiście na pierwszy rzut oka cena owej przyjemności może wydawać się nieco wysoka, jednak nie zapominaj że całą sumę dzielicie na grupę. Poza tym, jest to dużo korzystniejsze rozwiązanie niżeli zamawiania każdego z zestawów osobno. Przy otrzymaniu rachunku staraj się również nie regulować całej należności samodzielnie w nadziei, że z resztą rozliczysz się po wyjściu ponieważ takie kwestie często umykają podróżującym, a Tobie prawdopodobnie najzwyczajniej będzie nie zręcznie upomnieć się o zwrot pokrytych kosztów rachunku.

3. Atrakcje

O ile wstęp do większości muzeów czy domów kultury jest bezpłatny, o tyle nie każdemu taka forma rozrywki będzie pasować. W związku z tym trzeba iść ze znajomymi na kompromis i wspólnie znaleźć atrakcje, które nie tylko zapewnią Wam nie zapomniane wrażenia, ale również nie będą wymagały dużego nakładu finansowego! Dlatego też dobrze jest mieć w zanadrzu kilka sprytnych alternatyw takich jak np. grill/ognisko pod gołym niebem zamiast obiadu w drogiej restauracji, impreza na świeżym powietrzu zamiast wizyty w zatłoczonym klubie czy np. wspólny mecz siatkówki plażowej zamiast treningu na ekskluzywnej siłowni.

Dodaj komentarz