Motywacja w nauce języka obcego

Motywacja w nauce języka obcego

1. Postanów, że nie zrezygnujesz z języka, który wybrałeś!

Podjąłeś decyzję świadomie i odpowiedzialnie. Nie ma potrzeby, żeby tłumaczyć ludziom dlaczego wybrałeś akurat ten język a nie jakiś inny.

Podobnie jest ze znalezieniem drugiej połówki, prawda? Wybrałeś tę osobę, bo tak. Koniec kropka.

Obiecaj sobie, że będziesz kontynuować obraną drogę, nawet jeżeli na początku będziesz na niej zupełnie sam! Napisałem specjalnie, że na początku, bo z biegiem czasu sytuacja się zmienia.

2. Posłuchaj problemu osób, które nie zgadzają się z Twoją decyzją i poszukajcie wspólnego rozwiązania, jeżeli istnieje!

Większość osób, które były przeciwko mojej decyzji, nie zgadzała się z nią z tego prostego powodu: uważały, że język rumuński jest mniej wartościowy od innych języków ze względu na historię, poziom rozwoju kraju, mentalność ludzi i że w ogóle w dzisiejszych czasach on jest po prostu niepotrzebny.

Nie pozwól nikomu, żeby starał się przekonać Cię do swoich stereotypów!

To Twoja pasja, Twój wybór! Tobie musi się podobać!

W przypadku Kamili jej rodzice bali się, że przeprowadzi się do Korei i zostanie tam na zawsze. Ze względu na to, że kocha Polskę całym sercem, na razie nie myśli o przeprowadzce. Jej rodzice wiedzą o tym, ale obawiają się, że to może ulec zmianie w przyszłości.

Przepraszam, że tak powiem, ale w końcu jesteśmy wolnymi ludźmi, którzy mogą zamieszkać, gdzie tylko chcą, tak? Szczególnie, jeśli mówimy o dzisiejszej Europie, w której już nawet nie istnieje kontrola graniczna. Jeżeli jednak jest dobra relacja między Tobą i najbliższymi Ci osobami, to nie będzie problemu z komunikacją. W czasach internetu tym bardziej nie powinno być.

3. Daj szansę swoim celom i powodom.

Zbieraj jak najwięcej powodów na naukę! Wyklejaj całą ścianę mapami, zdjęciami, flagami, czymkolwiek, co Cię naprawdę inspiruje, przyjaźnij się z ludźmi, którzy mają do Twoich podobne zainteresowania i przebywaj z nimi tak często, jak tylko możesz! Myśl o swoim rozwoju bezustannie! Idź do przodu, a będziesz nie do zatrzymania!

4. Daj swojej pasji zwyciężyć!

Na początku było mi bardzo ciężko przekonać ludzi wokół siebie, że moja decyzja jest dobra. Dopiero później zdałem sobie sprawę z tego, że nie powinienem był się tym przejmować nawet w najmniejszym stopniu.

Dodaj komentarz