Nauka języka hiszpańskiego – podstawy

Nauka języka hiszpańskiego – podstawy

Querer to hiszpański wyraz i znaczy kochać oraz chcieć.

Jak wcześniej już wspominałem, najlepiej jest wymówić dane słowo na głos za każdym razem, kiedy je napiszesz. Napiszesz querer, wymówisz na głos, przerwa, napiszesz querer, wymówisz na głos, przerwa, i tak dalej do końca trzeciego rzędu, kiedy zaczynasz kolejne słówko.

Muszę również podkreślić, że regularność jest ważniejsza od ilości słówek.
Ja po szkole – obecnie byłoby po pracy – zazwyczaj miałem energię na 5-10 nowych słówek dziennie i tyle było dla mnie w zupełności wystarczające.
Nie chciałem się nauczyć 50 nowych słówek na raz, bo to wydawało mi się bezsensowne i muszę również przyznać, że na początku nauki często walczyłem nawet z tymi 10-cioma słowami dziennie. Mam na myśli to, że zdarzało mi się, że nie mogłem zapamiętać niektórych słówek, bo były dla mnie o tyle obce, czy długie, że nie byłem w stanie, ale następnego dnia nie było problemu.

Kiedy nie mogłem zapamiętywać 1-2 słówek, powtarzałem je następnego dnia i wszystko było w porządku. Chcę przez to powiedzieć, żebyś się nie martwił, jeśli na początku nie zapamietasz wszystkich słówek. Ważne jest natomiast wrócić do nich następnego dnia.

Co następuje po nauce pojedynczych słówek?

Budowanie prostych zdań.

Na przykład jeśli znasz słowo „querer”, to mógłbyś się nauczyć najpierw jego odmiany – quiero, quieres, czyli kocham, kochasz, itd. -, później dodać zaimek osobowy „te”, czyli „ciebie” i już umiesz powiedzieć „Te quiero.”, co znaczy „Kocham cię.” I tak stopniowo będziesz umiał powiedzieć proste zdania.
Może to wymagać trochę czasu, ale nie poddawaj się!

O tym również napisałem w jednym ze wcześniejszych wpisów, że język polski posiada wiele słów pochodzących z różnych języków, dlatego nigdy nie zaczniesz nauki od zera w przypadku języków indoeuropejskich. Zawsze znajdziesz jakieś podstawowe słowa, które są podobne w obu językach.
To powinna być dość dobra wiadomość, ponieważ szybciej nauczysz się niemieckiego Apotheke, niż węgierskiego „gyógyszertár” na przykład.

Podsumowując dzisiejszy wpis:

1) Weź słówko i napisz je w trzech rzędach osobno, powtarzając je na głos!
2) Regularność – 5-10 słówek dziennie są wystarczające
3) Jeśli nie zapamiętasz kilku słówek od razu, nie martw się! Wróć do nich następnego dnia!
4) Po nauce pojedynczych słówek przejdź do następnęgo poziomu! Buduj proste, krótkie zdania!
5) Znając język polski masz ogromną przewagę, dzięki ilości podobnych słów do innych indoeuropejskich języków. Nie zaczniesz nauki od zera!

Dodaj komentarz