Najbardziej znane indonezyjskie wyspy

Najbardziej znane indonezyjskie wyspy

Indonezja, państwo położone w Azji Południowo-Wschodniej, jest największym krajem wyspiarskim na świecie. Do najbardziej znanych wysp należą Bali, Jawa oraz Sumatra. Indonezja to przepiękne plaże, potężne wulkany oraz zapierające dech w piersiach przepiękne krajobrazy dżungli. To kraj egzotyczny, który pobudza wyobraźnię i przyciąga coraz więcej turystów.

Wybierając się do Indonezji warto wcześniej zapoznać się z kulturą i zasadami obowiązującymi na terenie kraju, jak również z ofertami biur podróży, które coraz częściej  proponują wakacje w tym wyjątkowym zakątku świata. Wśród wielu propozycji z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Wyspa Jawa

Ta niezwykła wyspa przyciąga turystów buddyjską świątynią Borobudur. Położona na porośniętej dżunglą równinie Kedu, powstała między 750 a 850 r. n.e. Jak przystało na prawdziwą świątynię Buddy, znajdziemy tam ponad pięćset jego posągów, oraz wiele ciekawych płaskorzeźb. Inną godną odwiedzenia świątynią jest światowej sławy hinduistyczna Prambanan, wybudowana w IX wieku. Ponadto Jawa to również parki narodowe, wśród których najczęściej odwiedzanym jest Bromo Tengger Semeru ze słynnym wulkanem Bromo oraz Ujung Kulon z wulkanem Gunung Anak Krakatau.

Wyspa Sumatra

Jednym z najbardziej imponujących i spektakularnych osiągnięć architektury tej wyspy jest Pałac Królewski Pagaruyung. Choć nie przebywa w nim obecnie żaden król, cieszy się ona ciągle powszechnym szacunkiem wśród mieszkańców i ogromnym zainteresowaniem turystów. Wśród innych ciekawych budowli architektonicznych należy wymienić Meczet z Medan.  Ponadto wyspa przyciąga turystów wielkim kanionem, japońskimi tunelami pochodzącymi z okresu II Wojny Światowej, a także największym w Indonezji jeziorem Toba. Koniecznie odwiedzić trzeba najpopularniejszy Park Narodowy na Sumatrze, gdzie opieką otoczono orangutany.

Wyspa Bali

Najbardziej znana indonezyjska wyspa, słynąca z rajskich plaż, lasów tropikalnych i wulkanów. Słynie ona również z ogromnej liczby świątyń, których jest tu około 30 tysięcy. Z kolei najpopularniejszą plażą jest Lovina, która oczarowuje turystów czarnym, wulkanicznym piaskiem, a także pojawiającymi się często delfinami. Na Bali znajdą swoje miejsce również surferzy. Uluwatu to ich ulubione miejsce z zapierającymi dech w piersiach widokami, przepięknymi klifami i lazurową wodą.

Indonezja to niewątpliwie uroczy kraj, godny odwiedzenia. Jeśli planujemy wycieczkę z biurem podróży, ceny zaczynają się od około 5 tysięcy od osoby za tygodniowy pobyt. Górna granica cenowa jest trudna do określenia, bowiem wszystko zależy od tego, na jak długo chcemy polecieć, w jakich warunkach mieszkać, a przede wszystkim jakie miejsca odwiedzić. Kraj jest z pewnością wart zobaczenia, bowiem z takiej podróży przywieziemy niezapomniane wrażenia.

Dodaj komentarz