Niskobudżetowy nocleg we Wrocławiu – Tani hostel

Niskobudżetowy nocleg we Wrocławiu – Tani hostel

Wrocław jest jednym z tych miast, które warto dopisać do swojej podróżniczej listy “must see”. Oprócz kluczowych miejsc i zabytków (wpisanych do większości przewodników, takich jak Panorama Racławicka czy Rynek Starego Miasta), warto jest zwiedzić to miasto z nieco innej perspektywy. Opcji jest wiele np.: podążając szlakiem wrocławskich Krasnali, poświęcając dzień na oglądanie licznych parków miejskich lub zwiedzanie zoo.

W związku z licznymi rozrywkami jakie oferuje nam Wrocław, dobrze byłoby zarezerwować sobie na pobyt tutaj co najmniej weekend. Opcji noclegu tak samo jak atrakcji mamy do wyboru bez liku! Najatrakcyjniejsze cenowo z pewnością będą hostele Wrocław. Najtańsze opcje znajdziemy już za 20 złotych za noc. Jednak cena to tylko jeden z czynników, przemawiający na korzyść jeśli chodzi o wybór noclegu. Wybierając hostel w centrum Wrocławia, oprócz możliwości standardowego wyboru pokoju jedno- lub dwuosobowego możemy zdecydować się na spanie w większej sali, co znacznie obniży koszt pobytu, równocześnie otwierając nam możliwość na poznanie nowych, interesujących ludzi! Wspólna kuchnia, która jest sercem każdego takiego miejsca służy integracji i umożliwia wymianę informacji na temat ciekawych miejsc wartych odwiedzenia – w hotelu czy apartamencie nie mamy takiej możliwości. Kolejnym plusem jest to, że wiele z wrocławskich hosteli znajduje się w centrum miasta. Wystarczy więc zaledwie kilka minut spacerem aby znaleźć się na przepięknym Rynku Starego Miasta!

Jest jeszcze jedna istotna sprawa warta poruszenia. Jeśli na hasło “tani hostel Wrocław” w myślach automatycznie pojawia Wam się obraz peerelowskiego wystroju, z kocami w kratę zamiast kołder oraz niewygodnych łóżek to… jesteście w wielkim błędzie!  Aktualnie hostele – nawet te w opcji niskobudżetowej – urządzane są w sposób nowoczesny, często przerastający oczekiwania gości. Przestrzenie przemyślane są w każdym detalu, tworząc ciekawe i niepowtarzalne aranżacje.

Tanie hostele we Wrocławiu zapewniają nam wiele innych udogodnień. Standardem jest już darmowe WiFi, jednak coraz częściej do użytku gości oddawane są telewizory z płaskim ekranem, odtwarzacze DVD oraz różnego rodzaju konsole do gier (typu Xbox 360 czy PlayStation). Jeśli wolimy bardziej analogowe wersje gier w każdym hostelu z pewnością znajdziemy planszówki czy talię kart. Niektóre obiekty mają nawet własne biblioteczki (zazwyczaj usytuowane we wspólnym salonie). Jeśli będziemy mieli ochotę na przejażdżkę rowerem po Wrocławiu warto jest wcześniej zapytać na recepcji czy hostel oferuje usługę wynajmu. W większości przypadków tak właśnie będzie. Oprócz rowerów wypożyczyć możemy także żelazko czy deskę do prasowania. W niektórych obiektach funkcjonują również bary czy restauracje. To jednak nie musi być naszym kryterium wyboru, ponieważ Wrocław obfituje w różnego rodzaju knajpki, puby czy jadłodajnie – każdy znajdzie coś dla siebie.

Wybierając nocleg w hostelu, oprócz atrakcyjności cenowej warto jest zwrócić uwagę na bliskość do centrum jak i udogodnienia, którymi dysponują poszczególne obiekty. Pamiętajcie, koszty zawsze można podzielić zapraszając kogoś do wspólnego wyjazdu! Pozostaje tylko zdecydować się na konkretny, tani hostel w centrum Wrocławia i rozpocząć zwiedzanie.

Tani hostel we Wrocławiu znajdziesz tutaj: http://boogiehostel.com/.

1 Comment

Dodaj komentarz