Zakopane tours – Wycieczka dla zagranicznego turysty

Zakopane tours – Wycieczka dla zagranicznego turysty

Zakopane to jedna z najpopularniejszych destynacji wyjazdowych w Polsce. To turystyczne miasto położone w województwie Małopolskim, otoczone pięknymi Tatrami, zapewnia wiele atrakcji odwiedzającym. Między innymi letnie trekkingi po szlakach górskich, zwiedzanie lokalnych zabytków czy poznawanie góralskiego folkloru. Zimą można uprawiać wiele sportów na śniegu, rozkoszować się grzańcem w bacówkach oraz jeździć zaprzęgami konnymi. Od lat, miłośnicy polskich gór udają się do Zakopanego na spędzenie upojnych chwil relaksu (Zakopane Tours).

Jeden z najpopularniejszych wyborów to Droga na Gubałówkę. Po zejściu z Krupówek dochodzimy do nowoczesnej kolejki, która prowadzi na szczyt góry. Dzięki przeszklonym wagonikom możemy podziwiać zapierające dech w piersi widoki w pełnej krasie. Również będzie dane nam oglądanie tatrzańskiego piętrowego układu roślinności. Natomiast największe wrażenie zapewni widok ze szczytu, który opiewa od Tatr Bielskich na wschodzie, po Osobistą na zachodzie.

Do bogatego wachlarzu atrakcji zaliczamy też sam główny deptak – ulice Krupówki. Przechadzając się nim mijamy lokalne karczmy, regionalnych restauracji, punktów usługowych jak również wiele sklepików z pamiątkami dla turystów. Najpopularniejsze miejsce w Zakopanym dostarczy nam niezapomnianych wspomnień oraz pozwoli rozkoszować się odpoczynkiem w góralskim klimacie. Szczególnym uznaniem cieszy się dawna kawiarnia pod adresem Krupówki 24. Według każdego rodowitego zakopiańczyka będzie nosiła nazwę “Dziurka”. Było to miejsce spotkań literatów po upadku Powstania Warszawskiego, która gościła tak wybitnych twórców jak Kornela Makuszyńskiego, Romana Brandstaettera, Ludwika Hieronima Morstina, Janusza Meisnera.

Zakopane nazywane jest polską stolicą zimy nie bez powodu bowiem to właśnie wtedy oferuje najwięcej atrakcji. Ogromna ilość, dobrze przygotowanych tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Górski klimat naturalnie sprzyja rozwojowi w tym kierunku, co owocuje wielką popularnością. Narciarze również odnajdą wiele “dzikich” tras które zapewnią piękne widoki, spokój oraz odrobinę wyzwania. Oczywiście samo miasto dostarcza także zacny wybór imprez sportowych takich jak na przykład Puchar Mistrzostw Świata w skokach narciarskich  Mistrzostwa Polski we Freeskiingu – The North Face Polish Freeskiing Open, Red Bull Zjazd na Krechę, Puchar Europy w Slalomie Kobiet, Międzynarodowe Zawody w Łyżwiarstwie Szybkim „Tatra Cup, World Snow Day, Zawody w Narciarstwie Wysokogórskim oraz wiele innych.

Dzięki profesjonalnemu podejściu do turystyki Zakopane (Zakopane Tours)  jest jednym z najlepszych wyborów wyjazdowych na terenie Polski. Ogromy wachlarz atrakcji, regionalny klimat miasta, jak również nastawienie na przyjezdnych z zagranicy gwarantuje fenomenalne warunki do spędzenia wakacji. Każdy odnajdzie tutaj rekreacje dostosowane do indywidualnych potrzeb. Niezależnie od pory roku Zakopane jest otwarte na turystów z całego świata a dobrze wyposażone informacje turystyczne zatrudniające profesjonalny personel sprostają oczekiwaniom wszystkich przyjezdnych.

Świetne wycieczki dla turystów zza granicy (Zakopane Tours) organizuje biuro podróży: http://cracowvisit.com/zakopane-tours.html.

Dodaj komentarz