Piękno hiszpańskich regionów: Aragonia

Piękno hiszpańskich regionów: Aragonia

Urzeka piękną, górską scenerią, a Pireneje stały się jej najwspanialszą wizytówką. Aragonia może jednak oczarować wieloma innymi atrakcjami. Na które z nich warto zwrócić uwagę podczas wycieczki po tej części Hiszpanii?
Aragonia to kraina, która może oczarować miłośników pięknych widoków oraz niezwykłej architektury. Ze wspaniałymi przykładami dawnego budownictwa można się tu spotkać niemal na każdym kroku, a bogactwo stosowanych tu stylów może zaskoczyć każdego. W czasie wycieczki po tej krainie można poznawać piękno architektury islamskiej, gotyckiej oraz renesansowej, przy czym największym skupiskiem takich atrakcji jest prowincja Saragossa. To ona cieszy się największą popularnością wśród turystów. najważniejszym miastem jest tu Saragossa, która mimo sporych zniszczeń dokonanych w okresie wojen napoleońskich jest w dalszym ciągu miastem zadziwiającym. Tu, nad rzeką Ebro, bez wątpienia można spędzić czas w niezwykle atrakcyjny sposób. w czasie wycieczki po tej prowincji watro tez odwiedzić miasto Daroca, którego najcenniejszym skarbem są pięknie odrestaurowane umocnienia.
Aragonia może też oczarować piękną, choć mało znaną prowincją Teruel. W mieście Teruel czekają kolejne skarby architektury. Wzniesiona w XIV wieku katedra jest tym najważniejszym zabytkiem, którego w czasie wycieczki po mieście nie można pominąć. Prowincja ta znana jest również z pięknych budowli obronnych oraz z terenów, które mają wyjątkowe walory krajobrazowe.
Aragonia jest regionem wyjątkowo atrakcyjnym dla miłośników sztuki romańskiej. W rejonie miasta Huesca zachowało się wiele cennych zabytków z okresu średniowiecza, w gronie których wyróżniają się romańskie kościoły. Stanowią one wyjątkową kolekcję zabytków, których warto przyjrzeć się dokładniej. Już samo miasto Huesa może oczarować turystów swą zabudową. Czeka tu zarówno uniwersytet, którego historia sięga XIV wieku. Czeka też wspaniała katedra, będąca jednym z najciekawszych zabytków sakralnych w tej części Hiszpanii. Sąsiaduje z nią piękny pałac z XVI wieku, którego dumą są z kolei wspaniałe malowidła.
Zamki, pałace i średniowieczne kościoły to duma tego regionu. Takie zabytki sprawiają, że Aragonia staje się dla turystów niezwykle atrakcyjnym celem wycieczki. Jest jednocześnie regionem wymarzonym dla tych, którzy lubą spędzać czas aktywnie. Jakie sporty i formy aktywnego wypoczynku są tu najbardziej popularne? Górskie wędrówki oraz wspinaczka to podstawa. W górach Aragonii w dalszym ciągu czeka wiele uroczych zakątków oraz miejsc, których największym walorem jest dzika przyroda.

Dodaj komentarz