Tajlandia na pierwszy raz

Tajlandia na pierwszy raz

Duży i różnorodny kraj, jakim jest Tajlandia, zasługuje na głębsze poznanie. Pierwsza podróż zazwyczaj jedynie rozbudza apetyt na dalsze zwiedzanie tego urokliwego miejsca.

Wizytówka Tajlandii – Bangkok

Postarajmy się tak zorganizować nasz pobyt w Tajlandii, aby zobaczyć kilka miejsc reprezentatywnych i znaleźć poza zwiedzaniem trochę czasu na błogi relaks na plaży. Wstępem każdej podróży do Tajlandii, także ze względu na usytuowanie lotniska, będzie zapewne Bangkok.  To ogromne i kolorowe miasto ma wiele do zaoferowania odwiedzającym je turystom. Całe centrum Starego Miasta to nagromadzenie niezwykle barwnych i bajecznie pięknych budynków sakralnych – świątyń Wat Po, Wat Phra Jetubon czy Świątynia Szmaragdowego Buddy. Dla zaznania rozkoszy kulinarnych warto udać się wieczorem na jeden z licznych targów, lub do najbardziej znanej Dzielnicy Chińskiej, w której co wieczór odbywa się prawdziwy festiwal smaków serwowany przez uliczne jadłodajnie.

Pattaya – miasto rozpusty

Wprawdzie Bangkok jest miastem rozrywkowym i nigdy nie zasypiającym, ale jeżeli jesteśmy ciekawi jak w Tajlandii funkcjonuje przemysł związany z nielegalnymi zresztą usługami seksualnymi – wybierzmy się do Pattayi. Wieczorem główna ulica miasta zamienia się w jeden wielki wybieg, a lokale kuszą do wejścia umieszczając przed drzwiami atrakcyjne hostessy. W Pattayi jest głośno do późnych godzin, ale w dzień można znaleźć ukojenie na ładnych miejskich plażach lub spacerując po okolicznych licznych atrakcjach. Jedną z nich jest Świątynia Prawdy, o fenomenalnej architekturze i przepięknym położeniu nad brzegiem morskim.

Tajlandia na pierwszy raz

Wyspa Koh Chang

Będąc w Tajlandii nie sposób zdecydować, na którą wyspę się udać. Dobrą alternatywą dla obsianych przez turystów wysp południowych może być Koh Chang, leżąca u wybrzeży Tajlandii i Kambodży. Ta Wyspa Słonia jest cudownie ukształtowanym miejscem wyrastającym z wód morskich. Nie brak tutaj rajskich plaż i restauracji serwujących przepyszne jedzenie. Zakwaterowanie można znaleźć w licznych droższych resortach lub tańszych domkach, usytuowanych bezpośrednio na plaży.

Dobra pora na Tajlandię

Tajlandia jest krajem, w którym przez cały rok utrzymują się wysokie temperatury, Od czerwca do października trwa pora deszczowa, która nie jest jednak żadnym większym przeciwwskazaniem do podróży i zwiedzania Tajlandii, gdyż mocny deszcz trwa tylko godzinę lub dwie, po czym wraca przyjemna pogoda. Dobrym okresem na ucieczkę do Tajlandii jest polska zima, kiedy to możemy uciec w tajskie przyjemne tropiki i powygrzewać ciało w słońcu.

Dodaj komentarz