Wycieczki szkolne – z biurem podróży czy bez?

wycieczki szkolne biuro podróży

Nie sposób nie zgodzić się z twierdzeniem, że im dłuższa i bardziej skomplikowana wycieczka szkolna, tym trudniej ją zorganizować. Transport, zakwaterowanie, atrakcje – wszystkie te aspekty trzeba dopiąć na ostatni guzik, aby później nie doszło do jakichkolwiek nieprzyjemnych sytuacji i aby móc wycieczkę uznać za udaną. Pojawia się wobec tego pytanie: jeśli chodzi o wycieczki szkolne biuro podróży będzie najlepszym rozwiązaniem, czy jednak lepiej organizować je samemu?

Wycieczka z biurem podróży może być tańsza

Już od dawna spotkać się można ze stereotypem, że wycieczki z biurem podróży są drogie. Prawda jest jednak taka, że gdybyśmy chcieli samodzielnie zarezerwować transport i zakwaterowanie o podobnym standardzie, prawdopodobnie zapłacilibyśmy więcej. Biura podróży są w stanie wynegocjować znacznie lepsze stawki, tak, że nawet mimo pobieranej przez nie prowizji wciąż nie powinniśmy przepłacić (o ile zdecydujemy się na wiarygodne, rzetelne biuro).

Należy pamiętać, że podczas gdy podróżując na własną rękę nie musimy być wybredni, to zakwaterowanie dla dzieci musi spełnić pewne standardy jakości. Dlatego też warto korzystać z usług biur podroży chociażby dlatego, że dbają one o dobór hoteli, gdzie te standardy są spełnione.

Samodzielne planowanie atrakcji może być wyzwaniem

Wyszukanie, zarezerwowanie i zaplanowanie atrakcji podczas wycieczki tak, aby wszędzie zdążyć na czas i nie przekroczyć budżetu może być wyzwaniem. Dlatego jeśli interesują nas wycieczki szkolne biuro podróży będzie niebywałym ułatwieniem.

O nic nie będziemy się musieli martwić, ponieważ od momentu wyjazdu do momentu powrotu wszystko zostanie zaplanowane i dopilnowane za nas, a my musimy tylko postępować zgodnie z przedstawionym nam planem. Dzięki temu nie musimy niepotrzebnie marnować czasu i energii.

Z biurem jest bezpieczniej

Podczas wycieczki stać się może wiele nieprzewidzianych rzeczy. W przypadku takiej planowanej samodzielnie jest spora szansa, że mogą one zrujnować nasz wyjazd całkowicie, a przynajmniej go utrudnić. Z kolei biuro podróży to pewnego rodzaju poduszka bezpieczeństwa, z której możemy skorzystać, jeśli z jakiegoś względu wycieczka nie będzie mogła przebiec zgodnie z planem.

Lepiej jechać z biurem czy bez?

Jak widać, wycieczki szkolne z biurami podróży mają bardzo wiele zalet. Oczywiście nie oznacza to, że nigdy nie warto samodzielnie organizować wyjazdów (jest to dobry pomysł zwłaszcza, jeśli cel podróży jest niedaleko, a wycieczka jest stosunkowo krótka), ale nie da się ukryć, że korzystanie z usług biura podróży jest niezwykle wygodne.

Dodaj komentarz