Wysysarka do oleju jak działa

Każdy z nas korzysta z warsztatów samochodowych jedni częściej inni rzadziej, jedni tylko po to by wymienić części eksploatacyjne inni w celu naprawy awarii swojego pojazdu, a jeszcze inni dlatego, że lubią mieć pewność że ich auto jest sprawne i bezpieczne dlatego warsztaty samochodowe odwiedzają zdecydowanie częściej niż inni.

Jedną z podstawowych czynności które powodują że pukamy w drzwi warsztatu samochodowego jest oczywiście wymiana oleju. Tutaj szkół jest wiele jedna twierdzi, że olej powinno wymieniać się średnio co 15 – 20 tysięcy kilometrów inna natomiast twierdzi że niezależnie od przebiegu olej należy wymienić raz w roku. Bez względu na to z której z tych szkół korzystamy w celu wymiany oleju udajemy się do warsztatu samochodowego.  Osoby interesujące się motoryzacją doskonale wiedzą na czym polega wymiana oleju i jakich metod stosuje nasz mechanik, jednak są również osoby które nie maja pojęcia jak wygląda przebieg wymiany oleju silnikowego. Otóż mechanik może dokonać tego na dwa sposoby. Pierwsza to metoda która jeszcze klika lat temu była jedyną metodą stosowaną w warsztatach samochodowych a mianowicie tradycyjna metoda grawitacyjna, gdzie przy pomocy podnośnika czy też samego kanału olej przez godzinę bądź dłużej wyciekał z naszego auta. Mimo tego że w wielu warsztatach metoda ta w dalszym ciągu funkcjonuje to wiele zrobiło krok do przodu i korzysta z wysysarek oleju oszczędzając swój czas ale tez pieniądze, gdyż w czasie kiedy olej długo wycieka metodą tradycyjną można byłoby zająć się inną naprawą.

Wysysarka do oleju jak działa

Działanie wysysarki do oleju jest bardzo proste, otóż wystarczy umieścić sondę wysysarki we wlewie oleju, następnie uruchomić urządzenie, w tym czasie ciśnienie jakie zostaje wytworzone przez kompresor usuwa cały środek smarny z silnika samochodu. Czynność ta jest bardzo prosta i szybka, nie wymaga czasu ani też  stosowania podnośnika czy kanału. A zatem jak widać jest to urządzenie które zastąpi nam grawitacyjna metodę wymiany oleju bez zajmowania kanału czy podnośnika w znacznie krótszym czasie niż do tej pory.

Warto zatem zasięgnąć wiedzy na temat wysysarek do oleju zapoznać się z ich zaletami, a następnie w nie zainwestować. Na rynku mamy ogromny wybór tych urządzeń. Warto zwrócić również uwagę, że dostępne są wysysarki z pompa ręczną bądź te z pompa elektryczną. Z pewnością stosowanie w warsztacie jednej z nich przyniesie wiele zalet począwszy od oszczędności czasu, aż po oszczędność pieniędzy.

Dodaj komentarz