Zimowy urlop w Karpaczu. Co robić zimą w Karpaczu?

Karkonosze to piękne góry, które oferują liczne atrakcje zarówno latem, jak i zimą. W okresie zimowym w Karpaczu każdy znajdzie coś dla siebie, a już zupełnie zachwyceni będą miłośnicy narciarstwa.

Gdzie nocować zimą w Karpaczu?

Karpacz to urocza mieścina w niewielkiej odległości od najpopularniejszych górskich szlaków. W jej otoczeniu znajduje się sporo wyciągów narciarskich, a także najwyższy szczyt Karkonoszy Śnieżka, który ma 1603 metrów n.p.m. Jest to więc wymarzone miejsce do wszelkich zimowych aktywności. Wybierając pensjonat w Karpaczu, warto znaleźć obiekt, który będzie mieścił się blisko wyciągów narciarskich i górskich ścieżek. Jeśli szukasz zimowych atrakcji, nocleg w Rezydencji Na Skrócie blisko wyciągu narciarskiego będzie dobrym rozwiązaniem. Możesz tam również skorzystać z przechowalni nart. Ponadto miasto oferuje szeroką i zróżnicowaną bazę noclegową, w której znajdują się hotele, pensjonaty, pokoje do wynajęcia i agroturystyka. W Karpaczu spotkasz liczne restauracje i muzea, które pozwolą spędzić dobry czas zarówno singlom, jak i parom i rodzinom z dziećmi.

Narty w Karpaczu

Spośród licznych atrakcji, narty są najczęściej wybieraną przez odwiedzających opcją, jeśli chodzi o rozrywki zimowe w Karpaczu. Dla prawdziwych miłośników sportów zimowych w mieście dostępne jest także lodowisko całoroczne, na którym możesz pojeździć na łyżwach również latem. Narty z kolei dostępne są tylko i wyłącznie w miesiącach zimowych – Karpacz oferuje wiele wyciągów narciarskich, a także miejsc, gdzie można wypożyczyć sprzęt. Najpopularniejsze wyciągi narciarskie to „Stok Karpatka”, „Stacja Narciarska Pod Wangiem”, „Stok Narciarski Lodowiec”, czy „Karpatka Ski” – jednak wyciągów jest tyle, że warto poszukać dopasowanego stoku, który będzie nam odpowiadał.
Oprócz nart Karpacz oferuje zimą wiele innych atrakcji, takich jak wypożyczenie rakiet śnieżnych, w których można zdobywać górskie szczyty, czy wynajem skuterów śnieżnych. Dodatkową atrakcją są kuligi, organizowane zarówno przez agroturystyki, jak i firmy, zajmujące się tylko tego rodzaju atrakcjami. O kulig warto zapytać, będąc już na miejscu, w agroturystyce czy pensjonacie – właściciele obiektu noclegowego najlepiej orientują się w bieżącej sytuacji i polecą Ci najlepszą opcję.

Muzea i inne atrakcje w Karpaczu

W Karpaczu oprócz jeżdżenia na nartach można także robić inne rzeczy. Dla osób, które nie lubią zbyt wielu aktywności, miasto oferuje liczne muzea oraz punkty widokowe, które można odwiedzić. Godne polecenia na pewno są takie obiekty jak Świątynia Wang, przeniesiona do miasta z Norwegii w XII wieku, czy też Młynek Miłości – miniatura młyna znajduje w miejscu, w którym według legendy stał prawdziwy budynek tego rodzaju, a woda, wprawiająca koła w ruch miała mieć cudowną moc odwzajemniania miłości.
Warto także odwiedzić muzea, takie jak Miejskie Muzeum Zabawek, czy też Muzeum Sportu i Turystyki. Ciekawym miejscem jest także Park Bajek, oferujący inscenizacje z różnych opowieści, który słuchaliśmy jako dzieci.

Dodaj komentarz