Dlaczego warto jeść płatki owsiane?

Dlaczego warto jeść płatki owsiane?

Coraz chętniej sięgamy po płatki owsiane. Specjaliści od żywienia podkreślają, że jest to tak zwane super foods, które na naszych stołach powinno gościć jak najczęściej. Owsiankę cenią sportowcy, lubią ją kobiety, które dbają o linię. Zobaczmy dlaczego warto zadbać o to, aby płatki owsiane znalazły się w naszej diecie.

Jakich składników odżywczych dostarczają płatki owsiane?

Okazuje się, że płatki owsiane dostarczają solidnej porcji witaminy B6, która niezbędna jest do tego, aby nasz układ nerwowy mógł pracować prawidłowo. Jedząc płatki owsiane, dbamy o naszą pamięć, ułatwiamy sobie koncentrację, sprawiając, że uczyć będziemy się szybciej. Zawierają również witaminę B1, a także kwas pantotenowy. To właśnie dlatego chronią nas przed pojawiającym się zbyt szybko zmęczeniem. Tyczy się to zarówno wysiłku umysłowego, jak i fizycznego. Płatki owsiane są źródłem witaminy E, która nie bez powodu określana jest mianem witaminy młodości. Jedząc płatki owsiane, spowalniamy więc proces starzenia się organizmu. Do tego dochodzą flawonoidy, a także selen i magnez.

Doskonałe źródło błonnika pokarmowego

Mówiąc o płatkach owsianych, nie sposób zapomnieć, że dostarczają one bardzo dużych ilości błonnika pokarmowego. To właśnie dzięki jego obecności owsianka zaspokaja głód na długo. Nie powoduje również gwałtownego skoku poziomu glukozy we krwi. Ma niski indeks glikemiczny, co sprawia, że może być spożywana przez osoby chorujące na cukrzycę. Błonnika skutecznie chroni nas przed zaparciami, dba o kondycję naszych jelit.

Jak jeść płatki owsiane?

Najprostszą formą, pod którą możemy jeść płatki owsiane jest po prostu tradycyjna owsianka. Aby ją przygotować, wystarczy zalać płatki owsiane wodą bądź mlekiem, a następnie gotować do uzyskania pożądanej konsystencji. Jeśli nie mamy dość czasu, możemy płatki zalać na noc, a rano po prostu zjeść. Płatki owsiane świetnie smakują również z jogurtem. Aby zwiększyć wartość odżywczą owsianki, można dodać do niej suszone owoce, orzechy czy pestki nasion, pamiętając jednak, że są one dość kaloryczne i z ich ilością nie należy przesadzać.

Płatki owsiane smaczne i zdrowe

Płatki owsiane uważane są za najzdrowsze jedzenie, po jakie możemy sięgnąć. O tym, że tak właśnie jest najlepiej świadczy to, że po płatki owsiane chętnie sięgają zawodowi sportowcy.

Płatki owsiane to produkt, który warto włączyć do swojej codziennej diety. Korzystnie wpłyną one na cały organizm. Wystarczy jeść płatki codziennie przez miesiąc, aby szybko poczuć różnicę, jeśli chodzi o własne samopoczucie.

Dodaj komentarz