Zapuszczamy długie i lśniące włosy

Zapuszczamy długie i lśniące włosy

Która z nas nie pragnie mieć długich i zdrowych włosów? Wiele osób uważa je za największy kobiecy atrybut. Są wyjątkową ozdobą i pięknym wykończeniem każdej stylizacji, ale wyglądają efektownie tylko, gdy pozostają w dobrej kondycji. Jeśli podejmiemy decyzję o ich zapuszczaniu, warto zawczasu o nie zadbać i zacząć stosować odpowiednią pielęgnację. Tylko wtedy osiągniemy zamierzony cel i będziemy cieszyć się olśniewającymi włosami. Poznaj kilka sprawdzonych wskazówek, dzięki którym spełnisz swoje marzenie.

Dieta na zdrowe włosy

Zapuszczając włosy, powinnyśmy przede wszystkim zaopiekować się nimi od środka. Prawidłowa dieta to podstawa. W utrzymaniu włosów w dobrej kondycji pomoże spożywanie produktów bogatych w kwas tłuszczowy omega-3, witaminę E, biotynę, krzem, cynk, siarkę, żelazo, selen i kwas foliowy. Do przykładowych produktów zawierających odpowiednie witaminy i minerały należą m.in. orzechy, pestki dyni i słonecznika, ryby, rośliny strączkowe oraz pełnoziarniste zboża. Dodatkowo warto zacząć suplementację witaminy D.

Codzienna pielęgnacja włosów

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja włosów. Nieważne czy mamy je długie, czy krótkie, konieczne jest ich dokładne oczyszczanie i odżywianie. Jeśli zapuszczamy włosy, starajmy się myć je bardzo delikatnie i tylko wtedy, gdy to konieczne. Używajmy przy tym delikatnych preparatów, które będą odpowiednio dobrane do naszego rodzaju włosów. W przypadku odżywiania sięgajmy po olejki i ekstrakty na bazie ziół. Stosujmy je przynajmniej raz w tygodniu, a zapewnimy doskonałą ochronę naszym meszkom włosowym. Pomocny może okazać się też delikatny masaż skóry głowy. Zapewni on jej dobre ukrwienie, co za tym, idzie pobudzi do wzrostu cebulki włosowe.

Stylizacja

Delikatne traktowanie włosów powinno wejść nam w nawyk. Koniec z mocno ściągniętymi kucykami i fryzurami, które wymagają szarpania. Luźne i nieskomplikowane fryzury nie narażą naszych włosów na niepotrzebne zniszczenia. Ważne jest również regularne podcinanie końcówek. Już 0,5 cm przycięcia włosów wystarczy, by zapobiec ich rozdwajaniu się. Gdy zaniedbamy tego rytuału, rozpad włosa będzie postępować i konieczne będzie ich wcześniejsze ścięcie. W miarę możliwości unikajmy też urządzeń, które wymagają użycia wysokiej temperatury. Tradycyjną suszarkę odłóżmy na półkę i kiedy tylko to możliwe, pozwólmy włosom wyschnąć samoistnie. Będzie to dla nich korzystniejsze niż ciepłe powietrze z suszarki. Inne przyrządy do stylizacji jak prostownica czy lokówka również mają niekorzystny wpływ na kondycję naszych włosów. Jeśli nie chcemy np. zrezygnować z loków, spróbujmy innych sposobów. W tej sytuacji świetnie sprawdzą się papiloty z panki lub z gazety.

Im więcej uwagi i troski poświęcimy naszym włosom, tym szybciej osiągniemy oczekiwany rezultat. Ważna jest gównie konsekwencja i chęć wprowadzenia zmian w naszej codziennej pielęgnacji włosów. Stosując się do powyższych porad, każdego dnia będziemy coraz bliżej upragnionego celu, jakim są długie, zdrowe i lśniące włosy.

Dodaj komentarz